pop-trigger
tel-trigger
search-trigger

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  מעוניינים להצטרף אלינו, השאירו פרטים

   קוד משרד הבריאות

   קוד בדיקה משרד הבריאות

   כל מי שתר אחר בית אבות עבור ההורים שלו, עתיד לגלות שיש לא מעט סוגים של בית אבות והמשותף לכולם, טמון בעובדה שהם אמורים לספק מענה על כל הצרכים של ההורים הקשישים. יחד עם זאת, מחיה בבית אבות, מצריכה הוצאה כספית חודשית גבוהה ולא כולם יכולים לעמוד בסכומים האלו. האור בקצה המנהרה טמון באפשרות לקבלת קוד משרד הבריאות.  קוד משרד הבריאות מיועד עבור משפחות ועבור קשישים אשר לא מסוגלים לממן את העלויות של בית האבות והקוד למעשה, הוא מימון כספי חלקי או מלא של האשפוז באותו בית אבות, אשר ניתן מטעם משרד הבריאות.

   קוד משרד הבריאות – פרמטרים

   ישנם מספר פרמטרים בעלי השפעה על השאלה אם אותו קשיש יהיה זכאי לקבלת קוד או לא כמו גם, מה גובה המימון אותו הוא יקבל.
   ראשית כל, נבדק מצבו הבריאותי של אותו הקשיש והאם הוא מוגדר כסיעודי או כתשוש נפש – מה שאומר שאין באפשרותו להתנהל באופן עצמאי ולכן, הוא חייב בפתרון מגורים ייעודי.
   פרמטר נוסף אשר ישפיע במידה רבה על הנושא של קבלת קוד משרד הבריאות, הוא המצב הכלכלי והסוציאלי הן של הקשיש והן של ילדיו – במקרים רבים, משרד הבריאות יבקש מילדיו של הקשיש להשתתף במימון בית האבות.
   חשוב לדעת, שלא כל בית אבות אכן מקבל את קוד משרד הבריאות, לכן, עוד לפני שמתחילים בהליך של קבלת הקוד, כדאי לוודא כי אותו המוסד אכן פועל ברישיון משרד הבריאות, מתמחה בטיפול בקשישים סיעודיים או תשושי נפש ומקבל קוד גריאטרי.

   קוד אשפוז סיעודי – קבלת הסיוע המתאים

   לעיתים הדרך לקבלת קוד משרד הבריאות, יכולה להיראות כקשה עד בלתי אפשרית. החדשות הטובות הן, שיש אנשי מקצוע וחברות, אשר מעניקים שירותי ייעוץ, הכוונה וליווי של משפחות המצויות בהליך חיפוש אחר בית אבות.
   בחלק גדול מהמקרים, השירות אשר יוצע על ידיהם יכלול גם מתן הכוונה בכל הפעולות אותן צריך לנקוט בדרך לקבלת הקוד.
   לכן, מי שמתקשה בתהליך, יוכל להיעזר באחד מאותם אנשים מקצוע, מה שיאפשר לו לצלוח את הדרך בצורה קצרה ומהירה יותר.

   post-image

   צריכים יעוץ במציאת דיור נכון?

   השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

    חפשו אצלנו את בית האבות בשבילכם

    תוכן נוסף

    מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

    מימון בית אבות משרד הבריאות

    סיוע משרד הבריאות במימון האשפוז ילדים אשר עושים צעדים ראשונים בדרך לחפש בית אבות עבור...

    המשך קריאה
    הגיל השלישי הגדרה

    הגיל השלישי הגדרה כאשר מדברים על בני הגיל השלישי הגדרה מתכוונים ברוב המקרים על אנשים...

    המשך קריאה
    עלות בית אבות

    בית אבות מחיר כל מי שמתעניין בנושא של עלות בית אבות, עתיד לגלות שטווחי המחירים...

    המשך קריאה

    משרד הבריאות קוד סיעודי

    קשישים המוגדרים כסיעודיים או כתשושי נפש, זקוקים לסיוע סביב השעון במענה על כל צרכיהם הייחודיים השגחה, סיוע בפעולות היומיומיות, טיפול רפואי, תזונה ועוד. לכן, במקרים רבים בני המשפחה של אותם הקשישים יגיעו למסקנה כי עליהם למצוא בעבורם מסגרת מתאימה, אשר תספק להם את המענה על כל אותם צרכים. העניין הוא שאשפוז במסגרת כזאת, כרוך בתשלום חודשי גבוה  אשר יכול לנוע בין 12,000 ₪ ולהגיע ל-20,000 ₪ ויותר. משרד הבריאות קוד סיעודי הוא הפתרון. מכיוון שלא כולם יכולים לעמוד בהוצאה הזאת, נכנס לתמונה משרד הבריאות ומציע את האפשרות לקבלת קוד סיעודי שהוא למעשה, סיוע במימון האשפוז הסיעודי.

    קריטריונים לקבלת משרד הבריאות קוד סיעודי

    בכדי לקבל משרד הבריאות קוד סיעודי, יש לעמוד במספר קריטריונים, אשר קשורים ליכולות התפקודיות של הקשיש ולמצבו הבריאותי ובין היתר:

    • הגדרת מצבו של הקשיש – בכדי לקבל קוד סיעודי על הקשיש להיות מוגדר כחולה במצב סיעודי או כתשוש נפש.
    • הצגה של מסמכים ייעודיים – בכדי לקבל קוד סיעודי יש להציג שורה ארוכה של מסמכים ובין היתר: דו"ח סוציאלי, חוות דעת רפואית, שאלון רפואי, אישור הכנסה של הקשיש וילדיו, קצבאות ביטוח לאומי ועוד..
    • מוסד האשפוז – יש לבחור במוסד אשר פועל ברישיון משרד הבריאות ואוחז בהסכם עם משרד הבריאות על קבלת הקוד הסיעודי.

    כאן חשוב להדגיש, שבכדי לקבל קוד, ישנה התניה של השתתפות עצמית מטעם הקשיש ובני משפחתו, משרד הבריאות מבצע בדיקות הכנסה מעמיקות וקפדניות, לפני שהוא מחליט אם לתת את הקוד ומהו גובה המימון אשר יינתן.

    פרטים נוספים אודות משרד הבריאות קוד סיעודי

    משרד הבריאות מבצע חישוב מחושב של הזכאות אחת לשנתיים, כאשר, במקרים של שינוי במצב הכלכלי, בני המשפחה יכולים להגיש בקשה לביצוע החישוב. באפשרותם של בני המשפחה להגיש ערעור לגבי גובה ההשתתפות העצמית אשר נגזרה עליהם. את ההשתתפות העצמית עבור האשפוז ניתן לשלם באמצעות הוראת קבע או על ידי שוברים חודשיים. כאן חשוב להדגיש שהדרך לקבלת הקוד הסיעודי יכולה להיות ארוכה ולא פשוטה ויש לציין, שיש לא מעט יועצים וחברות אשר מתמחים בהענקת ייעוץ וליווי למשפחות בהליך קבלת הקוד.