pop-trigger
tel-trigger
search-trigger

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  מעוניינים להצטרף אלינו, השאירו פרטים

   בית אבות לתשושי נפש

   מוסדות לתשושי נפש

   מוסד לתשושי נפש, מיועד לחולים (לרוב קשישים), אשר מתמודדים עם ירידה ביכולות התפקוד המוחי – בעיות זיכרון, התמצאות ועוד.
   מוסד לתשושי נפש, אמור לספק השגחה סביב השעון ולמעשה, את כל השירותים להם זקוקים הדיירים ובין היתר: השגחה של מטפלים (כידוע, הקשישים אינם יכולים לצאת לבד ולכן, הם זקוקים להשגחה צמודה שכזאת), שירותים רפואיים, ארוחות, כביסה, ניקיון, פעילויות חברתיות, שירותים של עובדת סוציאלית, ריפוי בעיסוק, דיאטנית, פיזיותרפיה ומגוון שירותים נוספים.
   את כל השירותים הללו, אמורים לקבל הדיירים, תחת קורת גג אחת  ומהסיבה הזאת, יש לוודא שהמוסד הנבחר, אכן ערוך לספק מענה איכותי על כל הצרכים הייחודיים של אותו הקשיש.

   דגשים בבחירת מוסד לתשושי נפש

   יש מספר פרמטרים אשר דגש עליהם יסייע בבחירת את אותו מוסד לתשושי נפש אשר יתאים בצורה המיטבית עבור יקירכם ובין היתר: הצוות המקצועי של המוסד, מאלו אנשי מקצוע הוא מורכב, מה הכשרתם וניסיונם, שירותים ופעילויות יש לבדוק גם את השירותים הבסיסיים וגם את כל השירותים הנלווים כמו פעילויות חברתיות, חוגים ועוד, נראות החדרים וכמה דיירים חולקים חדר.
   מיקום המוסד – כדאי לוודא שבני המשפחה יוכלו להגיע ולבקר את הקשיש בתדירות גבוהה. יש לבדוק מי הדיירים במוסד, האם מצבם וגילם דומים לאלו של הקשיש, מומלץ גם לבדוק את נושא השפות הן של הדיירים והן של הצוות המקצועי באותו המוסד.
   כמובן, שעוד לפני כל זה, כדאי לבדוק שיש לבית האבות רישיון מטעם משרד הבריאות ובמידה ולקשיש מגיע סיוע במימון, כדאי לוודא שהמוסד הנבחר אכן מקבל סיוע שכזה.

   מחפשים מוסד לתשושי נפש?

   קיימת חשיבות גבוהה שתקפידו לבחור את המוסד בתבונה, אחרי שתבצעו מחקר מעמיק, תנסו לקבל המלצות וכמובן, להגיע למקום, להתרשם ממנו ולקבל ליווי וייעוץ מטעם נציג מטעמו.
   אם אתם חשים שאתם מתקשים למצוא מוסד לתשושי נפש באופן עצמאי, חשוב שתזכרו שתמיד יש לכם את האפשרות להיוועץ עם איש מקצוע המתמחה בייעוץ והשמה לבתי אבות ובין היתר, אוחז בניסיון פרטני בכל מה שקשור למוסדות המיועדים עבור תשושי נפש.

   תשושי נפש הגדרה

   על פי ההגדרה, תשוש נפש הינו אדם אשר סובל מירידה משמעותית בתפקוד המוח. אותה הירידה יכולה לבוא לידי ביטוי באיבוד הזיכרון, בקושי בהתמצאות, בשיפוט לקוי ובאינטלקט.

   אדם תשוש נפש יזדקק להשגחה ולעזרה בביצוע כל הפעולות היומיומיות השגרתיות כמו: אכילה, הלבשה, רחצה, ניידות ועוד כאשר, העזרה יכולה להיות קלה, בינונית או מלאה.
   תשושי נפש הגדרה זקוקים אולי יותר מכל להשגחה לאורך כל שעות היממה, הקושי שלהם בזיכרון ובהתמצאות עלול לסכן אותם ולכן, חשוב לדאוג עבורם למסגרת המתאימה.
   חשוב להדגיש כי המוגבלות של תשוש הנפש, רק הולכת וגדלה עם הזמן, כאשר קצב ההתקדמות שלה יהיה שונה מאדם לאדם.

   שום דבר לא נמצא

   מעוניינים בפתרון הדיור הזה?

   השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

    הסימפטומים אשר מעידים על תשישות נפש הגדרה

    ראשית כל אנשים אשר סובלים מדמנציה או מאלצהיימר, מוגדרים לרוב תשושי נפש הגדרה.
    הסימפטומים אשר יכולים להדליק נורות אזהרה בנושא הם: חוסר שקט, בעיות שינה, דיכאון, בלבול, תוקפנות, חזרה על שאלות, קושי בקיום קשרים חברתיים ובמקרים מסוימים גם קושי מסוים בביצוע פעולות יומיומיות.
    בכדי שאדם אכן יוגדר כתשוש נפש עליו לעבור הערכה ייעודית אצל אנשי מקצוע, כאשר הערכה זאת כוללת: מילוי שאלונים, ביצוע תצפיות, מבחנים קוגניטיביים ושיחות עם בני משפחתו של אותו אדם.
    במסגרת ההגדרה של אדם כתשוש נפש, יש להגדיר גם את דרגת המחלה.

    הפתרונות המוצעים עבור תשושי נפש הגדרה

    על משפחותיהם של תשושי נפש לקבל החלטה לגבי המסגרת או סוג הטיפול המתאים – יש כאלו שיחליטו לשלוח את אותו אדם לבית אבות אשר מיועד לתשושי נפש, אחרים יבחרו לטפל בהם בכוחות עצמם או להביא להם מטפל זר או מטפל מטעם הביטוח הלאומי.
    כאן חשוב לציין כי בית אבות לתשושי נפש או מוסד אשר כולל מחלקה ייעודית לתשישות נפש, יספק להם מענה על כל צרכיהם ולא רק הצרכים הפיזיים אלא גם: חוגים, ריפוי בעיסוק, תרפיה וטיפולים פרא רפואיים נוספים.
    כאמור, בסופו של דבר השיקולים לגבי צורת הטיפול המתאימה לאותו האדם, הם של בני המשפחה ומה שמומלץ עבורם לעשות, זה פשוט לשקול את כל החלופות בקפידה ולקבל את ההחלטה הנכונה.

    קראו איתנו

    טיפול סיעודי

    מטפלים סיעודיים אנשים אשר מתקשים בביצוע פעולות יומיומיות כגון: להתלבש בכוחות עצמם, לאכול בעצמם, לגשת...

    המשך קריאה
    מימון בית אבות משרד הבריאות

    סיוע משרד הבריאות במימון האשפוז ילדים אשר עושים צעדים ראשונים בדרך לחפש בית אבות עבור...

    המשך קריאה
    הגיל השלישי הגדרה

    הגיל השלישי הגדרה כאשר מדברים על בני הגיל השלישי הגדרה מתכוונים ברוב המקרים על אנשים...

    המשך קריאה